• 06633202902
  • info@investlorestan.ir
Responsive image
admin

فعالیت کارخانه صدر فولاد لرستان تا پایان سال آغاز می‌شود

جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار لرستان و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و تعدادی از مدیران عامل بانک‌ها و دستگاه‌های  اجرایی استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه  مشکلات واحدهای تولیدی استان توسط مدیرکل سازمان صمت ارائه و پس از آن با مصوبات کارگروه‌های واحدهای تولیدی در ستاد تسهیل شهرستان‌ها  موافقت و به تصویب ستاد استانی رسید و در ادامه این جلسه مشکلات شرکت صدر فولاد لرستان به صورت خاص مورد بررسی قرار گرفت.

فرهاد زیویار استاندار لرستان  در این رابطه اظهار داشت: با توجه به تمهیدات قبلی در جلسات گذشته و رفع مشکل برق و گاز  شرکت صدر فولاد امروز هم موضوع انسداد حساب‌های بانکی این شرکت با توجه به جلسه شورای تامین برطرف شد.

 وی افزود: شرکت صدر فولاد بدهی‌هایی به سازمان مالیاتی و بانک‌ها داشت که با همکاری این بانک‌ها بدهکاری این شرکت در حد اختیارات ستاد تسهیل استمهال شد و قرار است در سال آینده، تقسیط بدهی انجام شود و سازمان مالیاتی نیز با حداکثر همکاری در پرداخت بدهی و بخشش جرایم آن موافقت به عمل آورد.

استاندار لرستان عنوان کرد: با توجه به رفع مشکلات موجود، طبق وعده و قولی که مدیران شرکت داده‌اند تا قبل از پایان سال، آغاز به کار و اشتغال این واحد تولیدی از طریق اطلاع رسانی عمومی این شرکت اعلام خواهد شد.

پاییز سال 96 بود که کارخانه «صدر فولاد» خرم‌آباد به جرگه کارخانه‌های تعطیل شده استان پیوست و با خاموشی چراغ آن، 180 کارگر از کار بیکار و خانه نشین شدند.

کارخانه صدر فولاد خرم‌آباد که در زمینی به مساحت 35 هکتار  احداث شده بود، سالانه 600 هزار تن فولاد تولید می‌کرد و بنا بود این میزان تولید 2.5 برابر شود اما نه ‌تنها این امر محقق نشد بلکه این واحد تولیدی نیز همانند سایر کارخانه‌های استان لرستان تعطیل شد و در این میان حقوق معوقه کارگران نیز سبب شده بود که برای احقاق حق خود بارها مقابل استانداری لرستان تجمع کنند.

 

آمار بازدید سایت : 949786
آخرین بروزرسانی سایت : 1399/02/20 11:46
year
ورود به سایت نقشه سایت
کلیه حقوق برای اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان لرستان محفوظ می باشد.