• 06633202902
  • info@investlorestan.ir
Responsive image
admin

اختیار رسیدگی به موانع تولید بروجرد به مسئولان این شهرستان سپرده می‌شود

ر جلسه مذکور فرآیندهایی از نظامات اداری مورد بررسی قرار گرفت تا روند پاسخگویی به استعلاماتی که از مرکز استان داده می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن باشد. باید از قبل اختیاراتی به فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد داده می‌شد ولی این اتفاق نیفتاد و همین امر سبب شده تا روند اداری در این شهرستان زمان‌بر باشد.

وی افزود: نبودن زیرساخت‌های مناسب، قانونی، قواعد و مقررات سبب شده تا مردم دچار مشکل شوند و تنها 60 یا 70 درصد از این مبناها آماده شده و این کافی نیست بنابراین تصمیم بر این گرفته شد که به جای اینکه این نکات در مرکز استان مطرح شوند، موانعی که در مسیر تولید قرار دارند را شناسایی کرده و برای رفع آنها در خود شهرستان رسیدگی شود.

استاندار لرستان در رابطه با استعلامات مدیران کل استان نیز عنوان کرد: کلیاتی در بحث استعلامات وجود دارد که مدیران کل آنها را تنظیم کرده‌اند، در رابطه با این تصمیمات و پیشنهادات مکتوب، در جلسات آینده بحث و گفت‌وگو می‌شود تا بتوانیم گام‌هایی برداریم تا  استعلامات از مرکز استان کمتر شود، عمدتا کلیات به این سبک و سیاق بود.

مورد دیگری که در مورد آن بحث شد، مبحث شهرک‌های صنعتی بود که در این رابطه باید در مرکز استان رسیدگی شود، تمام تلاش ما این است در روند صدور مجوزها که خیلی طولانی‌اند تسریع شود بدین معنا که مدیران کل اختیار را به مدیران شهرستانی دهند. 

زیویار گفت: اگر اختیار صدور مجوزها را به مدیران شهرستانی واگذار کنند راه برای حضور سرمایه‌گذار باز می‌شود و این امر تشویق است برای کسانی که می‌خواهند کار و حرفه‌ای را در این شهر راه‌اندازی کنند بنابراین اگر قرار است که اقتصاد رونق گیرد و اشتغال‌زایی برای جوانان صورت گیرد تنها راه همین است صدور  مجوزها زمان‌بر نباشد.

آمار بازدید سایت : 949786
آخرین بروزرسانی سایت : 1399/02/20 11:46
year
ورود به سایت نقشه سایت
کلیه حقوق برای اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان لرستان محفوظ می باشد.